Будні віндузятника під лінуксом
Вівторок, 27 Вересень 2016 18:06![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Просто дибр. :)
- Побачив, що на зовнішніх дисках картинки мають атрибут X. Подумав, що негарно. Запустив на них
chmod -x *
Потім серед картинок знайшовся файл виду-foobar.jpg
. Навчивсяchmod -- -x *
Потім помітив, що є каталоги з підкаталогами. Запустивchmod -- -R-x *
і отримав, що сам каталог перестав бути доступним. Тому навчився командіfind . -type f -exec chmod -- -x {} +
Чуваки, як ви в такому піздєці живете? :) - З клавіатурними розкладками трохи розібрався і навіть відучив
misc:typo
перекривати Level3 кнопки, якими вводиться білоруська «ў». Щоправда, ще не написав макрос, щоб по лівому Ctrl одразу перемикав на англійську. Бо я ізбалований Punto Ыwitcher'ом і мені подавай ENG/не-ENG по правому Ctrl; вибір, який сАме не-ENG — по Ctrl/Shift, а ультимативно ENG — по Left Ctrl. А такого налаштування «ізкаропкі» — нема. - Макросів клавіатурних нема як класу. Це пісєц, друзі. Як ви без них живете?
- Браузер для File/Open з якихось причин не є повноцінним, як у Dolphin. Нафіга, я так і не зрозумів. У мене типовий use case — open file, а там прямо в процесі його перейменувати і вже перейменованим відкрити.
- KDE'шний clipboard — це страх і ужас. Я намагався зрозуміти, як працюють різні формати, щоб копіпастити не лише
text/plain
, а і щось більш цікаве. Так от, там у форматах — реальна свістопляска. Не то, шо половина з форматів — mimetype, а інша половина — хрін знає що. І це на рівні API! А в GUI воно взагалі не працює і „we are not planning this feature in the nearest releases“! От тобі і система для програмістів™. - Взагалі, текстового редактора сильно не вистачає. Kate — пробував. Якби в ній можна було нормально все автоматизувати. Але я порився в highlighting і пріфігєв, як там все незручно і неочевидно.
- Те саме стосовно Kontact. Я все життя просидів на Outlook. Не те, щоб я його дуже автоматизував, але воно «іскаропкі» нормально робе, та й все налаштовується. А KMail виглядає, як дитяча подєлка, цілком очевидних речей не вистачає. Ну наприклад, я так і не зрозумів, як окремому фолдеру (наприклад, тому, що містить спам) вимкнути HTML view назавжди.
- У KMail щось там покосилося, і у мене взагалі не працює Akonadi (індексатор). Тому ніякого пошуку в пошті нема як класу.
- Імпорт пошти із Outlook є, а імпорту контактів — нема. Возня з лівими форматами не допомагає, бо-ж кирилиця.
- І я вже не кажу, що той KMail падає як той п'яниця, через два кроки на третій.
- Файлового менеджера не вистачає. Я не дуже балуваний, але таки Far Commander рулить.
- Вже почав заглядатися на те, щоб таки поставити Wine і на неї поставити Far.
- А от іще крік души:
Десять лет, проведенные в линухе, омрачались многими вещами. Но самая мрачная вещь - это отсутствие удобного и понятного консольного текстового редактора.
Посему, за неимением альтернативы, приходилось пользоваться встроенным редактором Midnight Commander. Он, конечно, далек от идеала, но в нем хотя бы есть меню, через которое всегда можно выполнить редкие действия, и кривая строка подсказки по клавишам.
Я думал, что уже никогда не увижу человечного консольного редактора в линухе. И вот недавно мне в голову пришла мысль - а почему бы не воспользоваться встроенным редактором FAR, запустив его через wine? И произошло чудо - FAR действительно имеет опции, чтобы запускаться как редактор для указанного файла.
Я скачал FAR2 с офицального сайта, распаковал его в каталог /opt/far2, и с трепетом ввел команду:wineconsole --backend=user /opt/far2/Far.exe /e myfile.txt 2>/dev/null
Господи! Я плакал! Все работает, просто абсолютно все!! Без всяких плясок с бубном! И какнадо!!!111 Всего не перечислишь, вот только то, что пишу навскидку:
- Работает выделение Shift+Стрелки. Привет MC с его F3, и допиливание Konsole!
- Работает вертикальное выделение Alt+Стрелки. Привет глюкам MC, в котором после вертикального выделения не поднять курсор выше отметки выделения.
- Полная интеграция с буфером обмена десктоп-окружения. Привет обмену через cooledit.clip, через который невозможно засунуть и принять в DE-шный буфер обмена кириллицу. Досвидания кривой xclip!
…Ну, і так далі. :-) - А оце знайшов, що котани почали портувати Far для Лінукса. Пре-альфи ще коряві, але вже зараз проект дрючить всіх інших.
- І взагалі стосовно софта. Я так розумів, що Лінукс — система для програмерів, і що кожний софт має добре вміти «точку входу», де кожний користувач може пхати свою автоматизацію. Ну там, скриптувати те, чого софт не вміє «іскаропкі». І якщо це GUI софт, то це має бути десь дуже на виду. А ніфіга ж! І далеко не все є в конфігах!
Напевне, це — найбільше моє розчарування перших днів. - Єдине, що «ізкаропкі» працює краще, ніж у Вінди, то це mouse scroll завжи у тому вікні, над яким мишиний курсор. На вінді мені для цього доводилося ставити сторонню тулзу AlwaysMouseWheel.
- Асіліл VirtualBox, помаленьку переношу VmWare-вські віртуалки. Дякую усім, хто допомагав порадами.
- Але знов-таки, drag-and-drop вішає Oracle Client Tools на guest-машині. Вимкнув від гріха подалі.
От так, приблизно.
...
Дата: Вівторок, 27 Вересень 2016 16:15 (UTC)Воно вже у спинному мозку :)
> Макросів клавіатурних нема як класу.
Можливо я не зовсім розумію що це таке, але у KDE є. І у XMonad є. А все інше непотрібно :)
> Браузер для File/Open з якихось причин не є повноцінним, як у Dolphin.
У KDE він однаковий для всіх кедових програм, повноцінний як у Dolphin. Ну а не-кедові програми... Який з них спрос?
> KDE'шний clipboard — це страх і ужас.
Я юзаю чисто X-овий, але у мене тільки текст і все інше дратує, тому одразу кедовий вирубаю.
> Взагалі, текстового редактора сильно не вистачає.
vim. Для лісперів Emacs.
> Те саме стосовно Kontact.
Так, з поштою у лінуксах все погано. KMail3 був якщо не крутіший за Outlook, то принаймні на одному рівні. KMail4 і весь kdepim4 задуманий був правильно, а реалізований індусами і студентами. В результаті нічого не працює, а те що працює - тормозить, а те що не тормозить - падає. Я пробував зневаджувати, сидів колупався в коді, але там реально треба пару тижнів фултайма покласти щоб щось зробити, а самі розробники забивають на баги. Тому можна сказати що пошти у лінуксі немає. Я свого часу пробував і Thunderbird, і Claws, і mutt, і Trojita - KMail3 був єдиним нормальним клієнтом. Зараз привчаю себе до веб-мейлу.
> Файлового менеджера не вистачає.
Мені коли я тільки починав теж не вистачало. Але з часом звик до консолі і більше мені нічого не потрібно. find, grep, xargs - наше все :)
> Асіліл VirtualBox
Я з нього зараз переповзаю на qemu + spice client
...
Дата: Вівторок, 27 Вересень 2016 19:12 (UTC)Звичка і рефлекси — це чудово. Але одне діло, коли якась дія робилася одним методом, а стала робитися іншим методом, а інша справа — коли дія зникла зовсім.
> > Макросів клавіатурних нема як класу.
> Можливо я не зовсім розумію що це таке, але у KDE є. І у XMonad є. А все інше непотрібно :)
Набираємо в редакторі `1TAB або `1SPACE, тулза за нас натискає три BackSpace (бо `1TAB — це три символи) і потім вводить foobar. Це і є те, чим макрос відрізняється від shortcut.
Ну окей, я можу погодитися на Ctrl+1, Ctrl+2, …, Ctrl+42 — але і такого нема.
> > Браузер для File/Open з якихось причин не є повноцінним, як у Dolphin.
> У KDE він однаковий для всіх кедових програм, повноцінний як у Dolphin.
Не зовсім: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=298848
> > KDE'шний clipboard — це страх і ужас.
> Я юзаю чисто X-овий, але у мене тільки текст
Так text/plain — це ж не use case. :)
> > Взагалі, текстового редактора сильно не вистачає.
> vim. Для лісперів Emacs.
Emacs — це гарна операційна система, якій дуже не бракує хорошого текстового редактора © :)
> > Те саме стосовно Kontact.
> Так, з поштою у лінуксах все погано. KMail3 був якщо не крутіший за Outlook, то принаймні на одному рівні.
Я розумію бажання авторів перевести все на один стандарт (Akonadi), але ж не ціною відсихання функціоналу.
А що скажете, може, мені спробувати качнути KMail3 і відкотитися на нього?
Чи таки Thunderbird?
Мета — отримати зараз функціонал, схожий на Outlook. В плані пошти і контактів.
Але ж я так розумію, що це означатиме, що, наприклад, контакти і todo'шки будуть в Kontact одні, а в Thunderbird — інші, вірно?
> Зараз привчаю себе до веб-мейлу.
А якщо у мене 10 поштових еккаунтів? І якщо я не хочу, наприклад, довіряти Ґуґлу свою пошту по роботі? То напевне, не катить же?
> > Файлового менеджера не вистачає.
> Мені коли я тільки починав теж не вистачало. Але з часом звик до консолі і більше мені нічого не потрібно. find, grep, xargs - наше все :)
Теоретично — згоден.
А практично…
1. Звичка на протязі 25 років — це вам не хухри-мухри. Я так розумію, від неї відвикати… ну не 25 років, але, наприклад, 5. Ну його на — мучитися до 2021 року. :)
2. Не до всього можна звикнути. Наприклад, органайзер від PalmOS (1999) — найкращий на планеті, і Outlook — дєццкій сад порівняно з ним. Я так і не звик, хоча Пальму не юзаю вже років 8. І органайзера (НОРМАЛЬНОГО!) не маю ті самі років 8.
Насправді, брешу. Я маю старовинний PalmIIIx і там тримаю контакти і appointments. Але синхронізація з сучасним залізом — це ппць, можете повірити на слово.
І ще уточнення, не рідний PalmOS Datebook, а стороння розробка dateBk4. Той самий автор має органайзер для Android (називається Pimlico), але порівняно з Пальмовим — відпочива.
> > Асіліл VirtualBox
> Я з нього зараз переповзаю на qemu + spice client
Мені в ЖЖ теж порадили. Це для домашньої машини, не enterprise level. Тому аби працювало і не падало.
...
Дата: Вівторок, 27 Вересень 2016 21:01 (UTC)Щодо багатьох аккаунтів пошти — я собі на сервері зробив аналог GMail який вміє працювати від імені кількох аккаунтів. Не скажу що це було просто, але можливо.
...
Дата: Вівторок, 27 Вересень 2016 21:13 (UTC)Комбайни — я не проти, Outlook же теж комбайн.
Але він таки працює надійно і не падає.
І інтеграція до Outlook є в кожного! Від того ж древнього PalmOS до Symbian різноманітних. І контакти-пошту можна сінкати, і все таке.
А щодо ґуґлопошти — то я паранойїк, не довіряю Ґуґлу настільки, щоб тримати корпоративну пошту (кілька різних! корпоративних пошт, Карл!) на Ґуґлі.
Тим більше, що ще возитися з outgoing. От склали Ви пошту з 10 ящиків, навіть по фолдерам розклали. А як потім написати емейл від корпоративної адреси, а не від ґуґлової?
...
Дата: Вівторок, 27 Вересень 2016 21:32 (UTC)Я зробив собі аналог гуглопошти на власному сервері. Саме тому що я параноїк і не довіряю гуглу :) Особливо після закриття RSS Reader'а.
Щоб написати листа з корпоративної адреси треба просто у полі From поставити корпоративну адресу. Правильно налаштований поштовий сервер коректно її доставить. Тут, правда, є величезна купа підводних каменів, і я якось навіть думав написати статтю про створення власного аналогу гуглопошти, але ніяк руки не доходять.
...
Дата: Середа, 28 Вересень 2016 00:18 (UTC)От я саме про це.
Я ніколи не робив так, але здогадуюся, що не будь-який сервер просто так мовчки схаває не-рідний from-address. Це ж не тупо sendmail, це ж комплексна система з усякими захистами від спаму тощо.
> створення власного аналогу гуглопошти
То є так і не так.
Для домашнього компа, який має тенденцію іноді бути вимкненим, це не найкраще рішення. Імхо.
Плюс — купа мороки при малій аудиторії. Якщо, наприклад, рівний поштовий клієнт тіпа KMail потрібен кожному, то клієнтів на домашній агрегатор знайдеться на порядок менше.
...
Дата: Четвер, 29 Вересень 2016 19:16 (UTC)zimbra років 6 нормального польоту. Хоча на перший погляд страшнувата.
тезово
Дата: Четвер, 29 Вересень 2016 19:53 (UTC)- KDE я так і не зміг переварити. Дивно, але воно вплинуло на вигляд сімки. Раніше я використовував гном2, зараз його форк мате. Майже ідеальне робоче середовище як на мене. Часто використовую i3wm особливо на ноутбуці.
- перемикач мов. Латиниця по Caps, українська по Shift+Caps. Клавіатурні макроси та сніпети у мене задіяні тільки в emacs.
- текстовий редактор. emacs. Мій улюблений текстовий редактор. Власне деякі фічі для нього я не зміг завести а вінді то й пересів на лінукс, де вони були реалізовані краще.
- файловий менеджер то є особливість вінди де нема ані нормального з коробки, ані зручної консолі. Ця пара для мене рве тотали та фари як тузік грєлку.
- пошта на zimbra. Домашня через браузер.
Re: тезово
Дата: Четвер, 29 Вересень 2016 22:35 (UTC)Але деякі пункти — не зовсім те, що треба.
* Перемикач клави — мене не стільки цікавить спосіб перемикання, як те, що усередині розкладки. Щоб була білоруська «ў» (москвобуквами «ы» теж іноді доводиться користуватися), були типографські знаки «»„“¹²³ тощо.
* Розкладки — одним emacs не обійтися. Наприклад, цей коментар пишеться в Firefox, і тут мені теж потрібні макроси. І бажано — такі самі, як і в інших програмах. Тобто, system-wide. Набрав «``5»+Tab — в клавіатурний буфер ввелося три backspace і значення макросу.
* KDE — я не прихильник (не встиг), але (внаслідок віндового минулого) дуже звичний до комплексного софту. Тому сам environment пофіг, але не пофіг на набір продуктивного (!) софту, який би працював під цим environment.
* Файловий менеджер — гм, цікава думка, але боюся, що найближчі 5 років він мені буде потрібний. :) Я можу зрозуміти, що можна себе навчити на автоматі робити rename abc12345abc у abcFOOBARabc через regexp, але не уявляю, чим можна замінити Ctrl/PgUp|PgDn. Ну не писати ж ls & cd foobar & ls кожного разу. :))
Re: тезово
Дата: П'ятниця, 30 Вересень 2016 13:37 (UTC)У мене по правому альтові. ыыыыыээээ́э©®²²«»≠±
І бажано — такі самі
Точно не мій юзекейс. Не розбирався.
дуже звичний до комплексного софту. Тому сам environment пофіг, але не пофіг на набір продуктивного (!) софту
В мате із коробки багато хорошого. Особливо мені одобається програма для сканування.
чим можна замінити Ctrl/PgUp|PgDn
У наутілус/гайя alt+Up/Down.
rename
mv
Re: тезово
Дата: П'ятниця, 30 Вересень 2016 16:18 (UTC)А «лапки» і вся́кі типографські знаки типа на́голосу, ← стрілочо́к → чи тире — однакові в усіх розкладках?
> > І бажано — такі самі
> Точно не мій юзекейс. Не розбирався.
Ой. Як це? Не «такі самі, як у вінді», а «І бажано — такі самі, як і в інших програмах».
> > чим можна замінити Ctrl/PgUp|PgDn
> У наутілус/гайя alt+Up/Down.
Нє-є-є-єєєє! Причому тукт наутілус? Ви ж раніше казали про те, що:
> файловий менеджер то є особливість вінди де нема ані нормального з коробки, ані зручної консолі
Тому от типовий юзкейс:
1. Бачу вміст каталогу
2. Натискаю один шорткат, аби перейти на каталог
2.1. або піднятися вище по ієрархії
2.2. або вниз всередину того, на який я дивлюся
3. Бачу вміст того каталогу, куди потрапив
Другий юз-кейс: Відредагувати ім'я файла.
От побігати по ньому Ctrl-Arrows, стати на потрібне слово і поправити. Невже теж скажете, що це типово віндовий юзкейс?
Re: тезово
Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 06:01 (UTC)Частково. В українській µ, °, ſ (це не f) не вводиться. Але більшість корисних символів працює в усіх розкладках у мене по правому Alt.
Ой. Як це?
так, що клавіатурні макроси мені потрібні виключно для програмування. Якби це мені було потрібно на загальносистемному рівні я б шукав відповідні засоби.
Нє-є-є-єєєє! Причому тукт наутілус?
При тому, що він набагато ближчій до нормального (в моєму розумінні, звісно), ніж віндовий експлорер. Мені нема потреби заводити всякі тотали, фари чи ще що там у вінді зараз прийнято для ефективної роботи. Пара Gaja/PCManFM + консоль перекриває 99% відсотків моїх файлових потреб.
Невже теж скажете, що це типово віндовий юзкейс?
Для зручної роботи ще хочеться табів, опціонального двопанельного інтерфейсу, зручних закладок, можливості виконати будь-яку команду в поточному каталозі, а також запустити там термінал. Ну і моя найбільша претензія до віндового експлорера - я просто губився у ньому, особливо коли було багато файлів. От щоб пофіксити оте все й я тримав на вінді тотала.
ЗІ: Здається експлорер вже навчився мініатюри найпопулярніших типів файлів, включаючи pdf/djvu?
Re: тезово
Дата: Четвер, 6 Жовтень 2016 04:39 (UTC)Ага, значить, якийсь файл-менеджер таки потрібен. І значить, файл-менеджер не є «особливістю вінди». :)
> мініатюри найпопулярніших типів файлів
Не знаю, я цим не сильно переймався і вимикав все, що вважав зайвим. :)
Re: тезово
Дата: П'ятниця, 7 Жовтень 2016 09:54 (UTC)Особливість вінди у тому, що все з коробки не є зручним. Ні оболонка, ні браузер, ні файл-менеджер, ні консоль, ні апі.
ЗІ тут виникло непорозуміння. У мене в черепушці ще з часів DOS прописано, що файл-менеджер це щось двопанельне. Тотал чи фар - файл-менеджери, а однопанельне вже ні хоча і є ним. В тому коментарі я не відслідкував контекст за що вибачаюся.
Re: тезово
Дата: П'ятниця, 7 Жовтень 2016 19:27 (UTC)Думаю, це стосується будь-якого софта.
Бо смаки в кожного різні. Просто багато хто звикає до незручностей. Як до віндоексплорера.
Я от помацав KDE'шний Dolphin — такий же атстой, як віндовий Експлорер. :)
> файл-менеджер це щось двопанельне
Ой, скільки їх за 25 років було! Причому не просто різних по виконанню, а різних по концепції. Пригадайте хоча-б XTreeGold. Під Лінукс є YTree.
Re: тезово
Дата: Субота, 8 Жовтень 2016 10:12 (UTC)Думаю, це стосується будь-якого софта.
не сказав би. Наприклад, гном2/мате, юніті, i3wm, vi(m) (саме з коробки, без конфігів), NetBeans, ipython, Nautilus/Gaja чи PCManFM, ThunderBird, Firefox та ще багато чого як раз гарні своїми замовчуваннями. Вони просто працюють і не потребують складного конфігуряння.
Я от помацав KDE'шний Dolphin
Так, я помітив. Якби не не форкнули гном2 то я б уже, дуже вірогідно, розколовся б на мак :) Що КДЕ, що третій гном я переварити так і не зміг.
...
Дата: Неділя, 9 Жовтень 2016 02:41 (UTC)Вочевидь, із цього списку я знайомий лише в Вогнелисом, тому не можу сказати. Можливо, так і є.
Дякую за наводку, спробую поглянути принагідно.