bytebuster: (Electric Hair)
[personal profile] bytebuster
Відповідав тут на запитання:
Q: Does Arrow's Theorem invalidate an alternate voting system?

Imagine this voting algorithm: Each voter ranks their choices. Then, the 1st choice votes are tallied, and the one with the lowest score removed from the running. Those who have the removed contender have their rankings shifted up one, i.e. their second choice is now considered their first choice. Everybody else keeps their rankings.

How does Arrow's Theorem invalidate this? It seems to satisfy all four conditions, but the theorem shows it can't. Which condition does this not meet, and why?


A: The voting system you describe is called Single transferrable vote (STV).

Arrow's theorem does not discuss STV specifically. Instead, it states that no electoral system exist that satisfies a certain number of criteria at once.

One of these criteria is monotonicity, and there are studies that conclude STV is non-monotonic.


І тут у коментарях підкинули ахуєнчік. Інтерактивна гра, яка показує результати голосування за різними виборчими системами.
Корочє, я кілька годин грався. Не клікайте, «єслі вам дороґ ваш рассудок і дажє жізнь, дєржитєсь подальше від торфяних болот». ©
Я попередив. :)

...

Дата: Вівторок, 6 Червень 2017 19:57 (UTC)
Від: [personal profile] hutorny
Змагальницькі виборчі системи мають відійти у минуле, принамні для представницьких органів влади.
Бо у змаганнях завжди є ті хто у прогаші, і це нівелює цінність голосу виборця і частково делегітимізує обраний орган. Переможці ж отримують незаслужений бонус у вигляді голосів переможених. Наприклад в Україні деякі депутати отримали мандат при усього лиш 10% голосів вибоців. Хіба це схоже на справедливість? Тому і голоси продають так дешево - в умовах ринку товар коштує стільки скільки за нього платять.

...

Дата: Середа, 7 Червень 2017 19:41 (UTC)
Від: [personal profile] hutorny
Як варіант, система де виборці делегують свій голос (активне виборче право) обраному представнику (пасивне виборче право) - делегату. При голосуванні у представницькому органі, делегати голосують кількістю голосів своїх виборців.
Далі цю систему можна доповнити прямим волевиявленням - якщл виборець не згоден з прийнятим рішенням він може відкликати свій голос. Якщо таких виборців назбирається достатня кількість проголосоване рішення може не набрати сили.
Також в будь який момент виборець може забрати свій голос у делегата і передати його іншому.

...

Дата: Середа, 7 Червень 2017 04:29 (UTC)
Від: [personal profile] timejourney
(ще одне попередження: обговорюйте політику дуже обережно зі своїми подругами).
Супер стаття. Але що дивно, що у ніби досить "прогресивних" альтернативних системах Трамп все одно переміг би, виходячи з наведених у статті симуляцій (у що було трохи важко повірити)

Ще варіант: гібрид кількох систем, у якому перемагають ті, що "перемогли" у найбільшій кількості складових компонентів.

І досі згадую коментар одного дуже контроверсійного політика (ім'я не буду наводити, він з Польщі), котрий сказав якось на кшалт того, що найприкріше у демократії те, що один голос професора важить менше ніж два голоси п'яничок під лавицею.

...

Дата: Четвер, 8 Червень 2017 03:43 (UTC)
Від: [personal profile] timejourney
Там було посилання на вибірку з 1000+ виборців. Починається фрагмент "last month, researchers did something close enough. A polling study asked 1,000+ U.S. registered voters to rank & rate the six presidential candidates, to simulate who would've won the (popular) vote under different voting systems!"

Щодо подруг - коли є різниця у політичних поглядах, то часом важко втриматися від суперечок і бажання бачити підтримку своєї думки. І то навіть не про підтримку Трампа (як не дивно, серед моїх знайомих була й така - і, наскільки знаюб з інтелектом у неї загалом гаразд); часом некомфортні обговорення можуть точитися навколо інших споріднених речей, як-то різні виборчі цензи (про вік теж згадалося), чи репрезентація жінок і меншин у уряді. Деколи можуть накластися ще різниця у епохах і у життєвому досвіді. Хтось пам'ятає похорони Брєжнєва на ЦТ-1, а хтось Білла Клінтона знає лише як чоловіка Хіларі - але аж ніяк не як хлопця Моніки, чи як колишнього президента.
Сторінку створено Вівторок, 8 Липень 2025 22:16

Травень 2025

П В С Ч П С Н
   1 234
567891011
12131415161718
192021222324 25
262728293031 
Створено з Dreamwidth Studios

За стиль дякувати