Океан Ельзи — Обійми (Randy Dongseu funkot remix)
Субота, 12 Листопад 2022 00:10![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Допис з метою поширення крос-культурних знань.
Є такий музичний жанр, funkot. Відрізняється загнаним до максимуму tempo (для танців), зрізаними за допомогою high-pass filter басами (щоб гарно відтворювалося неякісною апаратурою) і вставленими діджейськими вигуками, як це відбувається під час живих сесій.
Став популярним у Індонезії, але поширений і в Таї, там я з ним і познайомився.
І от раптово натрапляю на трек, який оприлюднено у лютому 2022, але він має лише 24 перегляди і лише один лайк (мій). Я вважаю, це несправедливо. Тому пропоную послухати. Можливо, вам сподобається.
Зауваження 1: зважайте на те, що індонезієць не розуміє тексту пісні, тому відеоряд містить все, що завгодно: і мультяшну Хацуне Міку, і легковажно-веселі танці shuffle, але не тему про війну.
Зауваження 2: Власне пісня починається з 01:10.
Якщо комусь цікаво, з чого для мене почалося знайомство з жанром.
Почув оцей трек ADIY - Nonstop ChopMix 2012 [ADIY SBD™], сподобалися деякі композиції. Пішов шукати оригінали, ну і от наприклад:
пісня, що починається на 05:32, оригінал Agnes Monica — Rindu.
Або пісня, що починається на 59:21, оригінал Wali Band — Masih Adakah.
Сподіваюся, що вам також сподобалося.
...
Дата: П'ятниця, 11 Листопад 2022 23:52 (UTC)Що музика, яка зроблена так, щоби навіть на хорошій апаратурі звучати, як на поганій, що танці. Ніби, все правильно роблять, техніка, ногу туди-ногу сюди... Але коли це танцюють якісь чорні оклендські хайскулери, це виходить, холєра, круто. А тут -- якось... ніяк.
Не розумію чому. Скорше за все, проблема в мені, але, може, у них просто відсутній цей, як його, мин? Знаєш анекдот про мин?
...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 02:21 (UTC)Кожний народ має свою музичну традицію.
Ми звикли до рівномірно темперованої нотної шкали і джаз-блюзової гармонічної традиції.
В Азіях усе зовсім не так.
А саме в Індонезії (!) є ще такий традиційний жанр, як gamelan, який взагалі defies звичну нам 12-тонову шкалу і свідомо використовує дисонанс.
Тому не дивно, що сабж може не сприйматися європейцями. Десь так.
Ні, анекдот про мин не знаю.
...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 07:02 (UTC)Але то все інше, не розумію я азіатської естетики саме в передачі оригінально європейської або американської музики. Тобто, це ж саме можна би зіграти і затанцювати так, щоби мені сподобалося, а у них не виходить. Чи то пак, у мене не виходить.
Про мин байку колись Мітріч писав кілька разів, перший ще до війни. Ось тут я знайшов, перепрошую за мову: http://pechkin.rinet.ru/x/smp/prose/myn.html
...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 16:50 (UTC)Байка прикольна, дякую, не чув.
Чув про аксакала, який зіграв лише одну ноту, отримав овацію і переміг. А коли молодий виконавець обурився, йому відповіли, що ти, мовляв, ще молодий і ще шукаєш свою ноту, а той аксакал свою — вже знайшов.
...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 18:15 (UTC)Заодно мав чим займатися в дитячі і ранні підліткові роки, щоби дурницями голову не забивати :)
Але то не для всіх. Моя дружина, он, з одного боку теж переживає, що її в музшколу не пустили, а з другого -- понад півсотні пісень написала, причому дуже навіть нічого таких. Таке...
Про свою ноту вже я не чув. Тепер чув
...
Дата: Неділя, 13 Листопад 2022 17:05 (UTC)— це теж важливо в умовах, коли совок не давав можливості інших видів саморозвитку.
— гарні пісні, підтверджую.
...
Дата: Понеділок, 14 Листопад 2022 00:55 (UTC)Стосовно саморозвитку: тут навіть не так совок, як той факт, що треба, щоби в житті був челлендж. У мене школа була не надто складною, тому челедж доводилося шукати на стороні, музична школа спрацювала: навчитися працювати і розвиватися в чомусь, де ти нижче середнього і взяти можна лише працею, а не добре підвішеним язиком. Комусь таким чинником виступав спорт, комусь якісь технічні челенджі, хай хоч радіогурток при будинку піонерів. У мене вийло з музшколою.
З дітей, у яких нема готових зовнішніх челенджів, далеко не кожен умудряється навчитися працювати самостійно. Ні, такі є, але далеко не кожен... СЛовом, я не маю ніяких підстав вважати, що з мене би виросло щось путнє, якби в процесі формування характеру музшкола регулярно не приземляла моє надмірно роздуте еґо.
...
Дата: Субота, 19 Листопад 2022 03:50 (UTC)...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 07:08 (UTC)...
Дата: Субота, 12 Листопад 2022 16:54 (UTC)