Як ватнікі Нью-Йорку Джефа Безоса пєрєіґралі™
П'ятниця, 22 Лютий 2019 20:46![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Дібіли-блть ©
Вчора у Нью-Йорку відбулася епічна «зрада».
Але дехто, звичайно, вважає це великою перемогою.
Онлайн рітейлер та технологічний гігант Amazon відмовився від планів побудувати свою другу штаб-квартиру на околиці Нью-Йорку — у Лонг Айленд Сіті.
Після того, як Amazon оголосив конкурс та пояснив умови (певна відстань до міжнародного аеропорту, доступ до мінімум двох крупних автострад, тощо), заявки та пропозиції надійшли від 200 міст у США, Канаді та Мексиці. Бажаючих стати домом для другої штаб-квартири Amazon виявилося багато. У фінал вийшли 20 міст, й серед них переможцями стали Нью-Йорк та Арлінґтон, штат Вірджинія.
У нью-йоркській штаб-квартирі Amazon планував розмістити 25 тисяч робітників із середнім годовим доходом у $150 тисяч. Очікувалося, що це призведе до додаткових 67 тисяч робочих місць у супутніх бізнесах. На будівництво штаб-квартири Amazon планував витратити $2,5 мільярди. У наступні 25 років Нью-Йорк очікував отримати від Amazon від $27 до $30 мільярдів податків, й ще $10 мільярдів прийшло б від супутніх бізнесів.
Щоб досягти приходу Amazon до Великого Яблука, губернатор штату Нью-Йорк Куомо та мер міста Нью-Йорк де Блазіо тимчасово припинили видряпувати один одному очі та поєднали зусилля. Пропозиція Нью-Йорку для Amazon включала пакет пільг на $3 мільярди (з них $2,5 мільярдів у вигляді скасування податків) та бюрократичне сприяння.
Й Нью-Йорк виграв конкурс.
Але тут на сцену вийшли некорисні ідіоти та ліваки — люди, які погано вміють рахувати. Лідерами виступили сенатор штату Майкл Джіаніаріс та радикальна лівачка Александрія Оказіо-Кортез.
Три мільярди, сказали вони. Це наші три мільярди! Караул!! Грабують!! Навіщо ви їм запропонували три мільярди? Нью-Йорк і так крутий, самий крутий, нащо платити якимось жадібним корпораціям. Навіщо нам той Amazon, сказала Оказіо-Кортез, ми оці $3 мільярди чудово можемо самі інвестувати у регіон. Й взвагалі я маю набагато кращий план, ніж в того Amazon.
Й у нас тут ціни зростуть на оренду житла, сказали некорисні ідіоти. Тож нам Amazon тут не треба. Й затори будуть (як людина, яка більше 10 років прожила у місті Нью-Йорк, хочу сказати, що Amazon навряд чи сильно вплине на вже існуючі легендарні нью-йоркські затори).
Некорисні ідіоти протестували з плакатами, а дурні політики та бюрократи цькували менеджерів Amazon на ділових зустрічах.
Мабуть, вони думали, що куди Amazon подінеться. Вже ж оголосили плани.
Хоча близько 70% населення Нью-Йорку підтримувало рішення Amazon прийти у їхнє місто, Amazon вирішив, що їм цей цирк на дроті не потрібен. Бо коли тебе із відкритими обіймами чекають ще як мінімум 199 міст на континенті, то навіщо ускладнювати собі життя.
Й Amazon згорнув плани на побудову другої штаб-квартири у Нью-Йорку, пояснивши, що в них не вийшло й не вийде побудувати теплі відносини із деякими місцевими політиками та спільнотами, як вони сподівалися. Так що щасти вам, нью-йоркці, здоров‘я й гарного настрою.
Ідіоти та ліваки радіють — в них перемога. Вони зекономили $3 мільярди! Те, що сплативши $3 мільярди, вони з часом отримали б $27-30 мільярдів, ну то таке. Ці люди не чули про ROI (Return On Investment), навіть якщо мають дипломи з економіки.
Те, що вони втратили шанс, який випадає раз у покоління — ну, то таке. Зате оренда житла не підвищиться. Взагалі добре було б весь бізнес з Нью-Йорку вигнати — от тоді аренда житла подешевшає, от буде добре.
Ще важливо, що своїми діями Нью-Йорк посилає іншим бізнесам сигнал, що місто недружелюбне до бізнесу. «Ви до нас прийдете — ми чинитимемо вам перепони. Бо ми круті й нам можна.». Такі речі зазвичай мають значне відлуння.
Александрія Оказіо-Кортез проквакала щось про корпоративну жадібність, експлуататорів трудящих (офісна робота за $150 тисяч на рік — це жахлива експлуатація) та як вони перемогли «найбагатшу людину світу». Прогнати 25 тисяч робочих місць та $30 мільярдів податків — як на мене, дуже сумнівна перемога.
Так що, як бачите, і в США існує контингент, еквівалентний совковим уявленням про жахливих експлуататорів-капіталістів, про правильний захист трудового народу від експлуатації й навіть захист якості життя -- від заторів на вулицях й до ціни нерухомості. В результаті, щоправда, не буде робочих місць, величезних інвестицій, підняття вартості активів -- від вартості робочої сили до вартості об‘єктів нерухомості — розвитку інфраструктури, величезних надходжень в бюджет міста тощо. Така собі перемога над здоровим глуздом.
Ідіоти — це міжнародне явище.
Світлина:
Creator:STEPHANIE KEITH
Credit:AFP
...
Дата: П'ятниця, 22 Лютий 2019 20:48 (UTC)Аналогічно я всіма руками і ногами вважаю, що в Україні треба нові великі бізнеси відкривати де завгодно, але не в Києві. В ідеалі ще і не в Харкові / Дніпрі / Одесі / Львові. Країна повинна рости вся, інакше буде погано. За що люблю Німеччину: за багато рівномірно розподілених серйозних центрів. Хочу, щоби так було всюди.
...
Дата: П'ятниця, 22 Лютий 2019 21:40 (UTC)А стосовно географії… не можу себе назвати знавцем політико-економіччної географії Штатів, але можу уявити, що якщо зробити подібний логістичний центр в якій-небудь Оклахомі, то до вартості усіх послуг тупо додасться транспортне плече Оклахома-НЙ, причому двічі.
— Так і планувалося. Логічно, що подібний офіс має бути або біля виробника, або біля покупця.
Хоча-от, Денвер таки засвітився у попередньому списку-20 кандидатів.
— Там вже було. Там був найпотужніший на планеті автопром.
...
Дата: П'ятниця, 22 Лютий 2019 22:18 (UTC)А чому саме транспортне плече Оклахома НЙ? А чому не Оклахома Сіетл (ближче ніж НЙ Сіетл ;), хоч і не дешевше) . А якщо серйозно, то при чому логістичне плече до штаб квартири, читай розробників і корпоративних офісів? Основна штаб квартира, в Сіетлі, взагалі від усього далеко, крім Мікрософту і Боінгу. Логістичне плече було би помітним для великої виробничої компанії, та і то, різниця в цінах на нерухомість перебиває ефект зайвого плеча нараз.
... подібний офіс має бути або біля виробника, або біля покупця...
Лише в дуже специфічних випадках, тут Амазон не підходить: у них і виробних, і покупець географічно абсолютно розмазані. Тому і склади у Амазона по всій країні. Та і корпоративні офіси теж: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Amazon_locations . Он, значна частина AWS працівників і один з основних офісів Амазон Мьюзік сидять в наших краях. (Я знаю -- вони, гади, мене на роботу не взяли, коли я три місяці тому шукав місце. Нічого, інші взяли.)
Хоча-от, Денвер
Денвер був би непоганим варіантом, хоча він уже майже входить в число тих, де і так непогано, краще якийсь Альбукерк, або та ж Оклахома Сіті, Омаха, або Вічіта.
Детройт // Там вже було. Там був найпотужніший на планеті автопром.
Якраз тому туди треба ще щось крім автопрому. Щоби не було надмірної концентрації чогось одного. Щоби проблеми, хоч тимчасові, хоч постійні, в якомусь одному секторі економіки не убили весь регіон. В Детройті від автопрому, насправді трохи залишилося: корпоративні всякі речі, виробництво частин, ще щось. Додати Амазон, якогось трохи біотеху, обновити сервісний сектор, і знову прекрасне місто буде.
Я в США не так економічну географію знаю, як просто багато поподорожував по всіх штатах років 20-25 тому, і ще застав часи, коли багато де жити було ліпше, ніж тепер. Але час іде, все змінюється, от вони потрохи і занепадають. Звідси і Трам зі своєю базою. На відміну від українських трампаньєток, я навіть десь в чомусь розумію емоцію значної кількості трампаньЕток американських. Хоч, розуміючи, і не вважаю їх правими: це в них чистої води реакція, яка нічого не покращить. Дії типу "якщо нам хріново, хай всім буде хріново", майже як у москалів.
...
Дата: Субота, 23 Лютий 2019 06:59 (UTC)— мені так здалося після прочитання дискусій стосовно того, які саме вимоги передʼявляються до місця HQ2. Може, я й помиляюся, але виглядає, що це не буде просто управлінський офіс.
— Про Детройт є у статті за посиланням вище. Думаю, там населення вже не відповідає вимогам щодо high-educated і все таке інше.
Коротше кажучи, уся ця історія повчальна і сумна. Але нічого, американський народ і не такі проблеми розвʼязував, то сподіваймося, що і цей морок пройде.
...
Дата: Понеділок, 25 Лютий 2019 04:08 (UTC)Там їм не транспортне плече в НЙ потрібне, а доступ до міжнародного аеропорта. Детройт підходить якраз прекрасно. Або щось в межах пари годин від одного з великих міжнародних хабів, того ж Чикаго (Мілуокі було би класним місцем, цікаво, чи вони претендували). За населенням не підходить хіба центр Детройта, передмістя там якраз нормальні.
Амазон тут банально манірно вибирає, "продається". Що нормально, капіталісм (ц), всі це роблять, вони достатньо великі, можуть собі дозволити. Я ж то суджу з точки зору обивательської / загальної, з точки зору "що добре всім", а не лише Амазону. (До речі, давня знайома з Денвера написала в мене в коментах, що ні, їм такого добра теж уже не треба, з тих самих причин.) Амазону то на проблеми локального подорожчання чи погіршення транспортної ситуації плювати, як і на проблеми того, що десь в Клівленді чи Детройті від них буде користі. Але я не належу до прихильників повного лібертаріанства, а вважаю, що, як і у випадках з монополіями чи примушенням до дотримання санкцій, іноді бізнес можна і треба обмежувати, регулювати і направляти. Обережно і в певних крайніх випадках, але Амазон в цей крайній випадок якраз вписується.
...
Дата: Понеділок, 25 Лютий 2019 11:29 (UTC)Але здається, що у даному випадку програли усі.
Окрім Амазона, який залишив за собою право вибору.
...
Дата: Понеділок, 25 Лютий 2019 21:04 (UTC)