Новини одним рядком (1/2)
Вівторок, 20 Березень 2018 17:26![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Анонс


Московський кібертероризм і пропагондонство





— The New York Times і The Guardian довго займались розслідуванням теми втручання у вибори президента США та Brexit через маніпуляції інформацією у Facebook
— Зрозуміло, що під приціл потрапила в першу чергу Cambridge Analytica (CA), компанія, яка прославилась тим, що "зробила Трампа президентом" завдяки мікротаргетингу меседжів дуже дрібним аудиторіям
— З’ясувалось, що CА зібрала особисту інформацію понад 50 мільйонів користувачів Facebook без їх дозволу. Це кожен 4-й виборець США.
— Збирали дані через російсько-американського академіка, доцента Санкт-Петербурзького університету Олександра Когана, який розробив додаток "this is your digital life", який збирав дані про людей нібито з академічною метою, а насправді вони потім потрапили до CА.
— Додатком скористалось трохи більше 200к користувачів, але вони не просто дали дані про себе (пости, які вони лайкали, базові дані профілю і т.д.), а й давали доступ до аналогічної інфи своїх друзів. Друзі, звісно, про це не знали.
— Олександр Коган, як зясувалось, працював паралельно на СА та російський уряд, від якого офіційно отримував гранти )
— Весь цей час (а мова йде про 3 роки), Фейсбуку було відомо, що Коган збирав інфу, і про те, що Коган передав інформацію СА, але ФБ нічого не зробив для того (формально попросив лише видалити дані, але її не видалили, звісно), щоб убезпечити своїх користувачів від використання інформації про них в політичних цілях.
— Під час розслідування в Британії та США представники СА та Фейсбук стверджували, що не використовували цих даних.
— Але тут на сцені несподівано з’являється один з ключових працівників СА (фактично, архітектор їх системи мікротаргетування та збору даних про користувачів) – Крістофер Уайлі, який розповів всю правду. І про те, як збирались дані, і як вони потім використовувались в різних кампаніях, і про російський Лукойл. Ну і найцікавіше, що в хлопця виявились всі документи, які це підтверджують.
— В США та Британії це зчинило неабиякий галас і шкандаль. Прокурори кількох штатів вже заявили про те, що відкривають провадження проти керівництва Фейсбука та особисто Цукерберга, ну і СА, звісно.
— Фейсбуку формально загрожує величезний штраф, який може призвести до банкрутства компанії (за кожен випадок неавторизованого використання даних користувача – $20к. А таких випадків 50 млн)
Общім все лише починається. Будьте на зв'язку )
Тут можна більше почитати по темі:


Расследование The New York Times и The Observer объясняет, почему создание новаторского оружия политической борьбы привлекло к Cambridge Analytica и ее состоятельным инвесторам с консервативными взглядами пристальное внимание правоохранительных органов и законодателей по обе стороны Атлантики.
Гендиректор Cambridge Analytica обращался к Ассанжу в ходе кампании Трампа в надежде раздобыть личную переписку Хиллари Клинтон
Тема дня — Хімічний напад фашиста на Велику Бритатнію


Для дідуся уся інтрига в тому засіданні була одна – чи з’їде РФ з теми в обачно приготовлену Лондоном ловушку, що Кремль Скрипаля не вбивав, це зробили якісь неізвесні люди, яким і попала в руки “Новинка”. А Москва просто втратила контроль за тим дихлофосом. Вася Небензя однак таку спасітєльну на перший погляд версію рішуче відхилив і у свою чергу, к великій радості діда, возвів напрасліну на правітєльство Її Велічества. Натякаючи, що це сам уряд Великої Британії чуть лі не по прямому указанію королеви розпиляв нервово-паралітичну гадость у живописному місті Солсбері. Нескладно собі уявити обурення Єлизавети ІІ, значить замирення з РФ не буде і це прекрасно.
Рада Безпеки не приймала ніякого рішення, це й не було метою засідання, мета була інша - вздрючить Росію і показати світові, що участь у широкій антиросійській коаліції справа честі й гідності кожної цивілізованої країни, яка хоче користуватися перевагами дружби із Великою Британією, США та Європейським Союзом. Судячи із заяв ряду країн бажаючих дружити проти РФ чимало отже свою мобілізуючу роль учорашнє засідання РБ ООН виконало.


Тема дня — Мельдоніада

















