wdkeeper: (Default)
wdkeeper ([personal profile] wdkeeper) wrote in [personal profile] bytebuster 2018-11-24 10:25 am (UTC)

Хм, хм, здається мені, рожеві окуляри у Вас щодо них.
За досвідом та статистикою (я спеціалізуюсь на залізі), надійність будь-яких вінтів WD приблизно на порядок нижче аналогічних за класом серій Seagate. І справа тут не в любові до брендів, в особистому парку маю вельми різношерсту компанію. Причому це стосується будь-яких серій, включаючи ред та блек. І редів і блеків пошкоджених на розпродажах проблемної техніки вдосталь. Чого не скажеш про наприклад seagate constellation, яких помітно менше, і вони загалом продаються цілими. Те ж стосується і серій для відеонагляду та роботи 24/7, Сігейтівська SV35 проти WD Purple. Але особливо це добре помітно на звичайному класі та на бюджеті. ВД Грін не тримаються купи в принципі, такі вінти використовувати просто не варто, мруть просто з фантастичною швидкістю, а з ВД Блю треба бути обережним, бо потенційно проблемний десь кожен 3-4 вінт. А ще у них щось з контроллерами, і примусово полатати їх при появі звичайних софтбедів часто неможливо - контроллер скидає спроби або вішає вінт. Тому своїм клієнтам я їх не рекомендую, якщо є інші варіанти. Навіть сучасні Тошиби вже показують себе на рівні чи трохи краще (мова про бюджет та середній клас), хоча раніше казати так було б щонайменше дивно. Ну, то все таке, все що я хочу сказати - усі вінти смертні, і ВД Ред далеко не виключення, і ота червона наліпка не дає магічного захисту чи якихось суттєвих покращень. Вінт як вінт.
Другий важливий пункт - тут у нас USB контроллер... Добре що хоч вінт в середині звичайний, бо є ж моди сховищ, де юсб контроллер прямо на платі вінта. Оце справді зло. Напрацювання на відмову у зовнішніх ЮСБ вінтів просто мізерне. Массово те що приходить мені з проблемами чи мертве, півмертве - має напрацювання у діапазоні 800-1300 годин. Для стаціонарного вінта це просто ніщо, а ці красені за цей строк вже мають мертвого контроллера або ЮСБ або САТА, або разом. Бо ЮСБ на вінті то підхід вимушений і вкрай ненадійний, вузьке місце системи. І добувати дані потім з таких вінтів обходячи чи міняючи мертві контроллери - справа нуднюща.
І третій нюанс. Тут звісно вже ЮСБ 3.0, що хоч трохи виправдовує його використання порівняно з вінтами ЮСБ 2.0. Але все-ж, яка в них середня швидкість... Скільки фактично дозволяє прокачати через себе цей контроллер? Я трохи погуглив, і виявилося, що за тестами на вінтах ВД ЮСБ контроллер реально здатен забезпечити передачу від 90 до 115 мб/с, тобто навіть трішки нижче за SATA-II. От усі переваги від САТА-3 і зникли (((
Що ж краще, раз це все не дуже? Є кілька варіантів. Колекція внутрішніх вінтів, які підмикаються всередину машини, коли потрібні. Ємність - не лімітована, скінчилось місце то додав до стосу ще одного терабайтника і все. Як і швидкість, максимально можлива, без жодних ЮСБ обмежень. І надійність чудова. Інший варіант - окрема дешева машина що працює файл-сервером, якщо треба компактно, то miniITX. І в ній кілька завжди доступних вінтів великої ємності, максимально доступної швидкості (без ЮСБ-обмежень), та максимальної надійності (таких що відпрацюють і 50'000год якщо треба, а не жалюгідну 1'000).

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org