Лінуксоїдне

Понеділок, 3 Жовтень 2016 19:06
bytebuster: (Marvin)
[personal profile] bytebuster
Офигів від того, що wget за замовчуванням не вміє надавати імена файлам. І що йому треба казати wget --trust-server-names
І я не розумію, чому «trust». Якщо припустити, що зловмисний сервер захоче поваляти вам /bin/bash, то напишіть (і зробіть default behavior), щоб в імені файлів інвалідувалося все, що стосується переходу до інших каталогів. А те, як є — це джопа.

Вже майже змирився з тим, що одна половина софта працює через KDE/Plasma, а інша (включаючи Firefox і Skype) — через Gnome/GTK. І налаштування у них — окремі.

Причому, одна половина софта хаває custom styles (навіть від свого framework), а інша — не хаває.

Але ніяк не можу звикнути, що кожний кладе конфіги куди не попадя. Одні прямо в ~/.foobar, інші в /etc/жопа/, ще хтось в /usr/share/жопа/config.
Причому нормою вважається, коли половина опцій знаходиться, скажімо, в /usr/share/kde4/config, а друга половина — в ~/.kde/share/kde4/жопа. І нічого, піпл хаваєт.

Документації на софт — нема як класу. Не уявляю, як тут можна жити без StackExchange.

Наприклад, я розумію круту задумку Akonadi. Це індексатор такий, індексує все в системі — від тупо файлів (цим займається компонента Baloo) і історії Web browser до пошти всякої чи повідомлень у ICQ.
Але підіть і спробуйте знайти синтаксис команд для пошуку від цього Baloo.
Особливо смішно таке. От є у файлів «рейтинг». Сам надаєш рейтинг файлам і потім можеш робити пошук.
Здавалося-б, круто. Пишеш: baloosearch <folder> "rating:10" — і маєш список файлів. Миттєво, бо все в СУБД.
Але от піди і пошукай "rating:>=5", і будеш сильно здивований.
ідеш в Ґуґл, бачиш, що автором цього Балу є такий собі Раджив Кумар. І в інтернетах до нього 100500 запитань, а де, власне кажучи, якийсь command-line interface, бліать? От гдє от ето вот всьо?
А Кумар і відповіда чєловєчьїм голосом: «а нема», каже нам Раджив.
Я вже мовчу за діагностичні тулзи, які могли б відповісти на запитання «чому Балу не індексує цей файл?» і щоб віповіло: «а ось тому, що правило №25 каже, що ignore файлів *.foobar». Але ні, такого нема принципово.

От як блін з таким жити?!

...

Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 07:10 (UTC)
balu: (Default)
Від: [personal profile] balu
Не розумію про що ти. wget http://bytebuster.dreamwidth.org/3835199.html зберіг сторінку 3835199.html в поточному каталозі.

Але ніяк не можу звикнути, що кожний кладе конфіги куди не попадя. Одні прямо в ~/.foobar, інші в /etc/жопа/, ще хтось в /usr/share/жопа/config.
Загальносистемні конфіги всі в /etc, користувач може перевизначити в себе. Як правило такі конфіги починаються з крапки. В /usr/share/жопа/config то або шаблон для генерації конфіга для /etc або майнтейнер пакету з якоїсь причини запихнув туди. Останнє буває але рідко.

Але ніяк не можу звикнути, що кожний кладе конфіги куди не попадя.
І це пише людина, що активно користувалась системою де є "All Users", "Default User", "my-user" кожен з яких містить "Application Data", "Local Settings", а вінчає це все страшне чудо Його Величність Системний Рєєстр ?

Документації на софт — нема як класу
Відкрий для себе man. Можеш почати з того,що набє'ш в терміналі man man . Куріння манів було значною частиною мого знайомства з ніксами.

Але ні, такого нема принципово.
Це кишки конкретного Akonadi. Який не у всякий дистрибутив по замовчанню пихають.
Змінено Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 07:21 (UTC)

...

Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 07:56 (UTC)
balu: (Default)
Від: [personal profile] balu
Угу, тільки ніде з продуктами нема документації, як само ці файли мають називатися, аби софтина їх знайшла.
Наприклад:
When an interactive shell that is not a login shell is started, bash reads and executes commands from /etc/bash.bashrc and ~/.bashrc, if these files exist.
або
Search of keymap-file will occur
in (to the first one found):

1) ~/.config/mc
2) /etc/mc/
3) /usr/share/mc/

або
Path names are defined in the [paths] section of your configuration file and in /etc/mercurial/hgrc. If run inside a repository, .hg/hgrc is used, too

Зазвичай якщо конфіг планується правити руками, то пишеться про це у мані.

...

Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 07:59 (UTC)
balu: (Default)
Від: [personal profile] balu
Є кілька готових, особливо поглянь на rcync. Не знаю, що там у твоєму дистрибутиві, але у мене так і називається "Резервне копіювання"
Змінено Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 08:01 (UTC)

...

Дата: Вівторок, 4 Жовтень 2016 07:44 (UTC)
balu: (Default)
Від: [personal profile] balu
Я мав очікування, що Лінух — це система для програмістів.
По перше - Лінукс це ядро. Все. На його основі чого тільки не побудовано. Будували, звісно, під різні цілі і з різною ступінню криворукості. Тож якоїсь централізації і затверджених планів розвитку всі ці дистрибутиви не мають. Ала може мати конкретний дистрибутив. Ти зіткнувся з конкретним дистрибутивом і не треба переносити конкретні його проблеми на весь "Лінукс". Якщо тобі потрібена більш-менш стандартизована юнікс-подібна система краще візьми Мас (я все частіше про нього задумуюсь, ага). Дорого але воно того варте. Вінда теж має багато можливостей, але все в ній, як на мене, незручне та коряве.

І — чесно! — думав, що у більшості модернового софта є можливість підключати якісь плугіни, хрєновіни, і все таке.
Взагалі це залежить від конкретного софта. І багато де воно таки є.

Я б сказав, що тобі не вистачає нормального введення в систему. Я рекомендую The Unix Programming Environment лохматого 1972 року, unix power tools та "Art of unix" by Eric Raymond. Всі ці книги дуже корисні любому програмісту оскільки розкривають основні принципи як Unix-систем так і показують гарні інженерні підходи з обгрунтуванням чому саме так, а не інакше. Особливо остання.
Сторінку створено Субота, 19 Липень 2025 22:02

Травень 2025

П В С Ч П С Н
   1 234
567891011
12131415161718
192021222324 25
262728293031 
Створено з Dreamwidth Studios

За стиль дякувати